Metody małoinwazyjne w leczenie hemoroidów

Do niedawna leczenie chirurgiczne uważane było za jedyny naprawdę skuteczny sposób radzenia sobie z hemoroidami. I dziś trudno zaprzeczyć, że ich efektem jest niewielkie ryzyko nawrotów choroby, trudno dziwić się jednak, że nie wszyscy pacjenci podchodzą do nich z jednakowym entuzjazmem. Na szczęście właśnie z myślą o nich coraz częściej mówi się o metodach małoinwazyjnych w leczeniu hemoroidów, są one bowiem zdecydowanie bardziej komfortowe, proces rehabilitacji trwa w ich wypadku o wiele krócej, a do tego wcale nie można odmówić im skuteczności.

Kliknij w obrazek poniżej, aby przejść do apteki z lekami na hemoroidy

xyloproct

Oczywiście, nie zawsze można zdecydować się na taki krok odstępując od leczenia operacyjnego. Jeszcze niedawno ograniczeniem był niski poziom zaawansowania choroby, do dziś zaś barierą nie do pokonania dla wielu pacjentów jest koszt zabiegów, które w niewielkim tylko odsetku są refundowane przez państwo. Na szczęście i tu mamy do czynienia z istotnymi zmianami, warto śledzić zatem doniesienia napływające ze świata medycyny, systematycznie udoskonalane są bowiem rozwiązania, które jeszcze niedawno dostępne były jedynie dla nielicznej grupy pacjentów. Mówiąc o metodach małoinwazyjnych warto wspomnieć przede wszystkim o tak zwanej metodzie Hemoron, która odchodzi od założenia mówiącego o tym, że guzki krwawnicze należy wycinać, aby zagwarantować choremu wyższy poziom komfortu. Jej zwolennicy przypominają, że same w sobie guzki krwawnicze pełnią korzystną rolę, a w związku z tym nie powinno się dążyć do tego, aby pozbawiać ich człowieka. Najważniejszym celem omawianego tu zabiegu wydaje się zatem przywrócenie guzkom ich pierwotnej wielkości tak, aby funkcje pełnione przez nie były właśnie tymi, których oczekujemy. Osiągnięcie tak zdefiniowanego celu nie jest wcale niemożliwe, metoda Hemoron koncentruje się więc przede wszystkim na zmniejszeniu napływu krwi do guzka. Wcielanie w życie jej założeń opiera się na miejscowym podgrzewaniu tkanek w oparciu o silne pole elektromagnetyczne, warto jednak wspomnieć o tym, że nie mamy tu wcale do czynienia z procesem ich zwęglania. Tkanki nie są zwęglane, ale zagotowywane, a w związku z tym powierzchnia błony śluzowej poddawanej impulsom elektromagnetycznym pozostaje niemal niezmieniona. Liczba zabiegów wykonywanych w oparciu o założenia tej metody zmienia się z uwagi na stan pacjenta i zaawansowanie choroby hemoroidalnej. Cały zabieg nie trwa dłużej niż pół godziny, charakterystyczne jest przy tym to, że pacjent zakwalifikowany do grupy osób, które mogą być mu poddane nie musi na niego wcale czekać zbyt długo. Najczęściej wykonuje się go natychmiast po wstępnych oględzinach, a następnie powtarza co najmniej dwukrotnie w odstępach nie mniejszych niż czterotygodniowe. Sam odstęp pomiędzy kolejnymi zabiegami jest dopasowywany indywidualnie, zazwyczaj zwraca się jednak uwagę na to, że nie powinien być on dłuższy niż dwa miesiące. Metoda Hemoron odznacza się nie tylko tym, że nie jest bolesna i umożliwia choremu bardzo szybki powrót do wykonywanych codziennie czynności. Jej znakiem rozpoznawczym jest również to, że niemal w stu procentach zapobiega nawrotom problemów z hemoroidami. Oczywiście, ryzyko istnieje zawsze, badania naukowe potwierdzają jednak, że liczyć się z nim muszą przede wszystkim ci pacjenci, którzy nie przestrzegają zaleceń udzielanych im przez lekarza, prowadzą nieregularny tryb życia, zapominają o zasadach, na jakich powinna opierać się ich dieta albo nadużywają alkoholu.

Więcej o metodzie Hemoron znajdziesz na stronach:
http://www.hemoroidy.net/content/metoda-hemoron®-0
http://www.hemoron.net/metoda.htm
http://www.luxmed.pl/dla-pacjentow/oferta/hemoron.html

Leczenie hemoroidów | Operacyjne leczenie hemoroidów | Metody małoinwazyjne w leczenie hemoroidów | Domowe sposoby na hemoroidy